Теми рефератів:

Місце для реклами

...

Реклама

Реферат Проблеми небанківських кредитних організаційОстаннім часом помітно зріс інтерес до небанківським кредитним організаціям з боку вчених і практиків. Разом про те протилежні позиції, суперечливі дані, які окремими публікаціях, і навіть законодавства породжують необхідність їхнього подальшого вивчення.
Основною темою цієї статті є висвітлення сучасного стану небанківських кредитних організацій. У цьому приділяють значну увагу аналізу існуючих проблем своєї діяльності і можливим напрямам вдосконалення чинного законодавства.
Звісно ж необхідним на початку нашого дослідження зупинитися на понятті «небанківська кредитна організація». Відповідно до ст. 1 Закону «Про банки та надійної банківської діяльності» (далі — Закон) небанківською кредитної організацією називається кредитна організація, має право здійснювати окремі види банківських операцій. Допустимые поєднання банківських операцій для небанківських кредитних організацій встановлюються Банком Росії. Нині Банк Росії встановив допустимі поєднання банківських операцій обох видів небанківських кредитних організацій: розрахункових небанківських кредитних громадських організацій і небанківських депозитно-кредитних організацій.
Хотілося б зауважити, що з виникнення даного ухвали і досі він ставить у безвихідь професіоналами, і учасників ринку, примушуючи їх міркувати явними протиріччями: чому організація небанківська, а здійснює банківські операції? У юридичної літературі неодноразово звучали пропозиції про необхідність заміни цього терміна.
Наприклад, В.Л. Добин пропонує альтернативний варіант найменування кредитних організацій, заснований на відмови від слова «банк» і позначення лише тієї функції, яка виконуватися. Інша позиція висловлена в Рекомендаціях, прийнятих за результатами перших Парламентских слухань по небанківським кредитним організаціям, де зафіксовано думка професійних учасників доцільність заміни в нормативні документи терміна «небанківська кредитна організація» відповідний змісту роботи цих організацій: «розрахунковий банк» чи «банківська організація».
Д.В. Любомудров запитує: чому розрахункові небанківські кредитні організації, які мають кредитної ліцензії, однаково називаються кредитними організаціями?
На думку автора, використання терміна «кредитні» можна припустити з двох причин: по-перше, законодавство не визначає кредитну організацію як організацію, має декларація про вчинення всіх дев'яти банківських операцій, передбачених Законом, по-друге, розрахункові небанківські кредитні організації вправі представляти кредити клієнтам — учасникам розрахунків на завершення розрахунків з досконалим угодам гаразд, певному Банком Росії.
На жаль, подолати негативне забарвлення терміна «небанківські» дуже складно. Здається, тут правильним підтримати думку фахівців доцільність його заміни. Як схваленого варіанта можна використовувати формулювання, содержавшуюся до закону РРФСР від 2 грудня 1990 р. N 395-1 «Про банки та надійної банківської діяльності», де вживався термін «інші кредитні установи». У сучасному варіанті звучатиме як «інші кредитні організації», які можна підрозділити на відповідні види: розрахункові кредитні організації, депозитно-кредитні організації.
Наведемо трохи статистичних даних.
Перші небанківські кредитні організацій виникли 1992-го — 1993 рр. Саме тоді було зареєстровано (і досі пір продовжують своєї діяльності) НКО «Банківські інформаційні технології», НКО «Міжнародна розрахункова палата», НКО «Центральна розрахункова палата», НКО «Московський кліринговий центр». Тоді як збільшується кількість банків поступово зменшується, чисельність небанківських кредитних організацій незначно зростає, наприклад, 2001 р. їх було 40, а зараз у Росії діють 46 небанківських кредитних організацій, переважна що їх представлено небанківським розрахунковими організаціями та лише однієї організація є небанківською депозитно-кредитній організацією.
У літературі зустрічається думка, що небанківські кредитні організації є « низкорисковыми кредитними установами». Сказане справедливо для розрахункових небанківських кредитних організацій, діяльність небанківських депозитно-кредитних організацій, навпаки, є высокорисковой . Провозглашается навіть, що «за історію побутування російської банківської системи жодна небанківська кредитна організації була позбавлена ліцензії за проведення банківських операцій». На жаль, факти не підтримують настільки оптимістичні заяви. Автору відомо крайнього заходу 12 випадків відкликання ліцензій у небанківських кредитни...Сторінка 1 з 5 | Вперед

Схожі реферати:


  • Реферат на тему: Небанківська кредитна організація (НКО)
  • Реферат на тему: Небанківські фінансово-кредитні установи 2
  • Реферат на тему: Діяльність небанківських кредитних організацій
  • Реферат на тему: Правове становище кредитних організацій
  • Реферат на тему: Як відбувається банкрутство і ліквідація комерційних банків